Co dzieje się po zakończeniu zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej?

twarz kobiety po radiofrekwencji mikroigłowej

Co dzieje się po zakończeniu zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej?

Szukając odpowiedzi na pytanie z tytułu bardzo prawdopodobnym jest, że wpisywałaś do wyszukiwarki hasło: “radiofrekwencja mikroigłowa sosnowiec”. Możliwe, że nie znalazłaś czegoś, co by Cię zadowoliło, ale to nie ma znaczenia – właśnie czytasz artykuł, który dostarczy Ci wszystkich niezbędnych informacji na temat procedury po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej.

 

Radiofrekwencja mikroigłowa – jakie jest ryzyko związane z tym zabiegiem?

Ponieważ radiofrekwencja mikroigłowa uważana jest za zabieg nieinwazyjny, ryzyko jest dosłownie minimalne. Nawet sam dyskomfort związany z zabiegiem jest zerowy – tym bardziej, że prawdopodobnie specjalista przed przeprowadzeniem radiofrekwencji mikroigłowej nałoży na twoją skórę krem znieczulający. Jednym z najczęstszych efektów ubocznych jest niewielkie podrażnienie i zaczerwienienie skóry. Jednak typowy dyskomfort skóry trwa zazwyczaj maksymalnie 24 godziny po zabiegu. Oprócz tego mogą wystąpić siniaki, czy nawet krwawienie – jeśli tak się stanie, to koniecznie skontaktuj się ze specjalistą.

 

Radiofrekwencja mikroigłowa – co się dzieje bezpośrednio po zabiegu?

Oczywiście normalnym jest, że na obszarze skóry, który traktowany był zabiegiem, następnego dnia mogą wystąpić pewnego rodzaju podrażnienia czy zaczerwienienia, ale nie powinno być to powodem do zmartwień – wystarczy obficie stosować balsam z filtrem przeciwsłonecznym z racji tego, że skóra po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej będzie znacznie bardziej wyczulona na wszelkiego rodzaju oparzenia słoneczne.

Reklama: lipoliza iniekcyjna Dąbrowa Górnicza

 

Radiofrekwencja mikroigłowa – kiedy pojawią się efekty?

Zazwyczaj pierwsze rezultaty ukażą się już po kilku dniach, ale dalsze rezultaty pojawiają się w miarę jak organizm zaczyna produkować kolagen. Efekt ujędrnienia i ostateczne rezultaty będą występować stopniowo przez sześć miesięcy – jest to czas potrzebny skórze na pełną odbudowę.

Pierwszych rezultatów można się spodziewać już po kilku dniach. dalszych rezultatów powinniśmy oczekiwać w miarę jak organizm zaczyna produkować kolagen. Efekty radiofrekwencji mikroigłowej powinny pojawiać się stopniowo przez 6 miesięcy –  Tyle czasu zajmuje skórze odbudowa po mikrouszkodzeniach.