Co jeśli mam reakcję alergiczną na filtry przeciwsłoneczne?

Co jeśli mam reakcję alergiczną na filtry przeciwsłoneczne?

Filtry przeciwsłoneczne zawierają kilka różnych składników. Dzięki temu skutecznie pochłaniają promieniowanie UV, przyjemnie pachną i zapewniają trwałość. Większość ludzi w ogóle na nie nie zareaguje, ale jeśli masz pecha, możesz mieć specyficzną reakcję alergiczną na jedną z tych substancji chemicznych, która wywołuje czerwoną, swędzącą lub nieprzyjemną reakcję, taką jak wyprysk nazywany alergicznym zapaleniem skóry. Czasami może powodować pęcherze.

Możesz stać się uczulony na coś, czego używałeś bez żadnych problemów od lat, ale kiedy już staniesz się uczulony, prawdopodobnie nie będzie tak łatwo się wyleczyć. Czasami to nie sama substancja chemiczna powoduje problem, ale połączenie substancji chemicznej i światła słonecznego, powodując fotokontaktowe zapalenie skóry. Sprawdź: Lekarz dermatolog Świecie

Jeśli masz problemy z reakcjami na filtry przeciwsłoneczne, wybierz inną markę lub poszukaj filtrów przeciwsłonecznych przeznaczonych dla skóry wrażliwej, które zawierają głównie fizyczne środki blokujące, takie jak dwutlenek tytanu i mniej chemicznych cząsteczek kremów z filtrem.

Jeśli jesteś wrażliwa, przetestuj działanie kremu z filtrem, nakładając go na niewielki kawałek skóry na przedramieniu przez kilka dni. Jeśli w miejscu aplikacji wystąpi wysypka, należy całkowicie unikać tego produktu. Najdokładniejszym sposobem oceny ewentualnej alergii jest zlecenie wykonania testów płatkowych przez specjalizujących się w tym dermatologów. Powinno to dokładnie określić, na który składnik jesteś uczulony, i umożliwić wybór kremu z filtrem przeciwsłonecznym bez tej substancji chemicznej.