Czy muszę stosować suplement diety?

Czy muszę stosować suplement diety?

Zdrowie we współczesnym świecie jest bardzo kruche, na co wpływ ma sporo czynników jak zanieczyszczenie środowiska, nadmiar antybiotyków, żywność gorszej jakości czy brak aktywności fizycznej.

Czy suplementy diety są dla każdego?

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że niektóre nawet dobre suplementy diety mają wpływ na działanie leków. Dlatego też lecząc się na choroby przewlekłe przed zakupem suplementu należy skonsultować to z lekarzem bądź farmaceutą. Warto także ustalić, czy suplement jest niezbędny, gdyż jeśli jestem chory powinienem kupić leki, a nie suplement. Dopiero gdy człowiek jest zdrowy i zna swój organizm może zauważyć istniejące niedobory określonych składników. Przed zakupem suplementu warto rozważyć czy zmiana diety nie rozwiąże problemu. Nie powinno się stosować suplementu, gdy potrzebny jest lek i odwrotnie.

Różnica między suplementem diety a lekiem?

Na rynku znajduje się wiele suplementów, które klient bierze za lek i z tego powodu należy odróżnić lek od suplementu. Podstawowa różnica to fakt, że suplementy diety nie może wykazywać działania leczniczego, gdyż od leku różni się dawką, schematem dawkowania czy jakością wyciągu ziołowego. poza tym dobre suplementy diety zawsze posiadają informację o składzie. Dawki podane w składzie powinny dawać efekt zastosowania przy odpowiednim schemacie stosowania. Przed zakupem warto dopytać o takie kwestie jak składniki, które odpowiadają za konkretne działanie, dawka dająca efekt. Poza tym dobre suplementy diety zazwyczaj zakupimy w stacjonarnej aptece lub legalnej aptece internetowej. Przyjmowanie suplementów diety nie zawsze wychodzi nam na dobre. Często suplementy diety mogą wspomagać podstawową kurację przepisaną przez lekarza.

Reklama:  https://olimpsport.com/pl/produkty-42/odzywki-i-suplementy-130/spalanie-tluszczu-50