Gdzie można dostać szczepionkę przeciw grypie?

Gdzie można dostać szczepionkę przeciw grypie?

Grypa  jest bardziej niebezpieczna niż zwykłe przeziębienie, zwłaszcza u dzieci. Każdego roku miliony dzieci chorują na grypę sezonową, tysiące osób odwiedza pogotowie lub jest hospitalizowanych, a co roku średnio 100 dzieci umiera z powodu grypy i jej powikłań. 80-85% zgonów dzieci nie otrzymało szczepionki przeciw grypie. Sprawdź: Szczepienia Covid

Grypa zaczyna rozprzestrzeniać się w naszych społecznościach. Zaleca się, aby wszyscy w wieku od 6 miesięcy i starsi otrzymywali coroczną szczepionkę przeciw grypie. Dzwoniłeś jednak do swojego lekarza i nie może cię przyjąć w najbliższych tygodniach. Co teraz? Możesz mieć kilka alternatyw.

Jeśli Twoje dziecko ma ubezpieczenie, może kwalifikować się do zaszczepienia w prywatnej klinice bez żadnych kosztów. Większość planów ubezpieczeniowych obejmuje szczepienie przeciw grypie jako podstawowe świadczenie zdrowotne, z dopłatą w wysokości 0 zł. Jest to szybkie i można to zrobić podczas zakupów.

Zachęcamy do rozpoczęcia od miejsca, w którym zwykle odbierasz recepty i upewnij się, że masz przy sobie kartę ubezpieczeniową. Zaletą Twojej prywatnej przychodni jest wydłużenie godzin wieczornych i weekendowych oraz krótszy czas oczekiwania. Pamiętaj, aby zadzwonić z wyprzedzeniem, aby potwierdzić dostępność.

Jeśli nie masz ubezpieczenia zdrowotnego, w pobliżu może znajdować się lokalna przychodnia oferująca niedrogą lub bezpłatną szczepionkę w ramach programu Szczepionki dla dzieci.

Rodzice, zaszczepienie dzieci jest ważne!