Różne

Jak eksponować plecy

Na fotografiach plecy eksponował Man Ray, a z ukrycia podglądał je i malował Degas. Plecy to jedna z najbardziej kuszących części kobiecego ciała. Zadbaj o nie.

Dekolt na plecach najlepiej wygląda przy niewielkich piersiach (przy większym biuście postaw na dekolt z przodu, a przy średnim – odsłoń ramiona) – to jedna z zasad, których nauczyły mnie słynne Trinny i Susannah, stosuje ją też Gok Wan. jeśli nie potrzebujesz biustonosza. użyj osłonek na piersi (po prostu naklej je na brodawki). Innego rodzaju naklejki przymocowują brzegi sukni do ciała. Są również specjalne miseczki, które naklejasz na biust. Można je stosować przy niewielkich rozmiarach – przy większych nie dadzą stabilności. A co, jeśli masz spore piersi i ochotę na dekolt na plecach? Załóż stanik z obniżonym stanem lub z możliwością przepięcia nisko ramiączek. Możesz też nosić naklejane staniczki ze specjalnymi taśmami z boku. ale one są mniej wygodne, nie dają stabilizacji biustu i mogą się odklejać od ciała. Dlatego zaprojektowałam biustonosz Cross Multiway. czyli biustonosz krzyżak. Pięknie eksponuje dekolt z tyłu dzięki temu. że ma jeden lub dwa paski, które można krzyżować nisko na plecach. Ma również trzy kombinacje ramiączek (na ramionach, na krzyż i na szyję). Paski i ramiączka można zamienić na silikonowe. Taki stanik pięknie odsłania też bok ciała. Biustonosz Cross Multiway kupujesz raz i na długo pozostanie w twojej garderobie. Noś go do kreacji na czerwony dywan, zabieraj na wakacje i zakładaj do sukni i tunik wyciętych z tyłu oraz na wieczorne wyjścia do klubu do bardzo wyciętych topów.

Pięknych, delikatnie wyrzeźbionych pleców nie da się osiągnąć bez żelaznej samodyscypliny i regularności. Z pełną odpowiedzialnością polecam trzy ćwiczenia, pierwsze do wykonania na basenie i dwa ostatnie w domu:

1. Pływanie kraulem lub na plecach (na zmianę unoś wyprostowaną prawą i lewą rękę do tyłu). Dla zaawansowanych: chwyć w dłonie hantle o wadze 0.5 kg lub I kg. Mięśnie grzbietu i barków pracują tutaj pełna parą.

2. Połóż się płasko na brzuchu, stopy swobodnie ułożone, klatka piersiowa lekko uniesiona (nie przesadzaj z wygięciem). Patrz w podłogę, aby kręgosłup szyjny stanowił jedną linię z reszta kręgosłupa. Unieś wyprostowane ręce przed siebie, tuż nad podłogą. Ćwicz, nie zginając rąk w łokciach: lewą dłonią dotknij lewego pośladka, potem prawą prawego. Teraz przenieś lewą rękę z pośladka do przodu i to samo zrób prawą ręką. (Końcowa pozycja trochę przypomina skok na główkę do wody). Wykonaj minimum 3 serie po 15 powtórzeń.

3. Połącz dwa lub trzy krzesła identycznej wysokości, żeby utworzyć domową ławeczkę. Weź dwie pełne 1,5-litrowe butelki napoju. Ułóż się na krzesłach na brzuchu tak. aby góra ciała wystawała mniej więcej w połowie klatki piersiowej. Opuść ręce i chwyć butelki, a następnie zepnij łopatki, unosząc ręce ugięte w łokciach. Jednocześnie delikatnie unoś klatkę piersiową a potem wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 15 razy w trzech seriach.

Wokół kominka – płótno

Previous article

Pojezierze Warmińsko-Mazurskie idealne na żeglowanie

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Różne