Naturalne metody na trądzik

Naturalne metody na trądzik

Często nieprawidłowa dieta jest przyczyną nie tylko otyłości, ale także problemów skórnych takich jak przewlekły trądzik. Wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy i walczy z trądzikiem na wiele sposobów bez oczekiwanych rezultatów. Nie muszę nikomu mówić, iż aby skutecznie zwalczyć problemy skórne należy poznać przyczyny ich powstawania. Wielu z nas szuka, jak najprostszych rozwiązań. A więc stosuje antybiotyki, leki hormonalne, maści typu skinoren, benzacne itp. Wiem z własnego doświadczenia, że problem powraca zaraz po zaprzestaniu stosowania kuracji. Niestety nie rzadko ze zdwojona siłą.

Pewnie niewielu z was dopatruje się powodu występowania trądziku w nieprawidłowej diecie. Na co dzień jemy przetworzoną żywność, pijemy słodkie napoje z ogromna zawartością cukru i konserwantów. Jak nietrudno zgadnąć wszystkie te toksyny odkładają się w naszym organizmie. Gniją w nim przez długie lata, a nasz żołądek przypomina wysypisko śmieci. Może pisze o tym zbyt obrazowo, jednak na zdrowie sami pracujemy. Warto sprawdzić Dermatolog Bydgoszcz

Bardzo dobre efekty w walce z trądzikiem daje picie naparów z korzenia łopianu, korzenia mydlnicy, ziela macierzanki, ziela bratka oraz krwiściągu lekarskiego. Zioła te należy ze sobą wymieszać w równych proporcjach i pić 3 razy dziennie przed posiłkiem. Wystarczy do szklanki wsypać łyżeczkę ziół i zalać wrząca wodą. W początkowym okresie stosowania zauważyłam, iż problemy z zaparciami, które miałam wcześniej zupełnie znikły.  Na mojej twarzy pojawiło się więcej zmian trądzikowych, niż zwykle, lecz to był efekt tylko przejściowy.

Dodatkowo stosowałam kompresy na twarz z rumianku, nagietka oraz kory wierzby. Zioła te działają przeciwzapalnie oraz ułatwiają gojenie się ran. Ponadto zauważyłam, że ładnie wysuszają zmiany trądzikowe i lekko ściągają buzie. Rumianek posiada w swoim składzie kwas salicylowy, który jest często dodawany do popularnych maści przeciwtrądzikowych.