Pojezierze Warmińsko-Mazurskie idealne na żeglowanie

Pojezierze Warmińsko-Mazurskie idealne na żeglowanie

Pojezierze Warmińsko-Mazurskie to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Brak aglomeracji, mała liczba większych miast, spokój i cisza sprawiają, że tak wiele osób przyjeżdża tu w ramach urlopu. Skuteczny odpoczynek zapewni nam czyste powietrze i bliskość natury, a ci, którzy wolą aktywny relaks, mogą skorzystać z szeregu możliwości. Przede wszystkim, jeziora mazurskie skłaniają do pływania i to nie tylko wpław, ale również na żaglach. Uważa się nawet, że żeglowanie na mazurach jest najprzyjemniejsze w naszym kraju. Nie zanieczyszczone i duże jeziora pozwalają odbywać niezapomniane podróże. Jednym z kolejnych powodów popularności jest to, że zapewnia naprawdę dużą przestrzeń i można tam pływać praktycznie przy wszystkich patentach. Rejsy morskie wymagają już większego doświadczenia, dlatego początkowo warto skorzystać z jakieś przystępnej oferty, jak np. rejsy morskie jachtem po Bałtyku.

Urządzane są tu nawet regaty i inne konkursy przeznaczone zarówno dla zawodowców, jak i amatorów. Można też posmakować surfingu i windsurfingu, a niejednokrotnie udostępniane są również rowery wodne. Wakacjom na Mazurach sprzyja też dobrze rozwinięta agroturystyka. Liczne ośrodki żeglarskie na Mazurach proponują kursy o różnych poziomach zaawansowania. Mogą z nich korzystać dzieci, młodzież, jak i dorośli. Poza zwykłą nauką, możemy tu otrzymać licencję oraz kartę żeglarską, jeśli zdamy wymagane egzaminy.

Pomimo tego, że praktycznie całe Mazury przygotowane są na przyjazd turystów, to jednak można wymienić miejscowości szczególnie lubiane przez odwiedzających te tereny. Ciekawą ofertą zaprasza do siebie, między innymi Węgorzewo. Ważnym ośrodkiem turystycznym jest Mrągowo, znane głównie z festiwalu muzyki country. Oprócz nich, warto odwiedzić ośrodki położone w Giżycku lub Piszu. Kwaterując się w pensjonacie, nie zapomnijmy zwiedzić pobliskich miejscowości, które zaskoczą nas zabytkami stanowiącymi jedne z ciekawszych atrakcji turystycznych w tym regionie.