Powiększanie ust – implanty a operacje

kobieta z powiększonymi ustami

Powiększanie ust – implanty a operacje

Szukając informacji na temat z nagłówka na pewno wpisywałaś w wyszukiwarkę frazę: “powiększanie ust sosnowiec”, ale możliwe jest, że nie znalazłaś tego, czego szukałaś. W odpowiedzi na Twoje potrzeby napisaliśmy poniższy artykuł – znajdziesz w nim wszystko, czego aktualnie potrzebujesz – i jeszcze więcej – wiedzieć o powiększaniu ust.

W przypadku wszczepienia implantu warg lub operacji powiększenia ust najprawdopodobniej zostanie zastosowane znieczulenie miejscowe. Zabieg może trwać do dwóch godzin w gabinecie lekarskim lub centrum ambulatoryjnym, w zależności od stopnia skomplikowania, a pacjentka zostanie odesłana do domu tego samego dnia.

Oto dostępne opcje:

  • Alloderm jest arkuszem kolagenu stworzonym ze zmarłych ludzi. Chirurg wprowadza je przez maleńkie nacięcia wykonane na wewnętrznej stronie wargi. Materiał ten zapewnia jedynie tymczasowe rozwiązanie, utrzymujące się do 12 miesięcy.
  • Przeszczep tłuszczu to metoda chirurgiczna polegająca na wprowadzeniu własnego tłuszczu do ust w celu uzyskania pożądanej pełności. Można osiągnąć trwałe rezultaty, ale ta metoda różni się w zależności od osoby. Ponieważ jest to własny tłuszcz, istnieje szansa, że organizm może go ponownie wchłonąć.
  • Goretex, SoftForm i miękki ePTFE to materiały syntetyczne, które mogą przynieść trwały efekt. W przeciwieństwie do niektórych innych opcji, które wymieniliśmy powyżej, Twoje ciało ich nie wchłonie. Ponieważ jednak są to materiały syntetyczne, istnieje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.
  • Miejscowe przeszczepy płatów to zabieg chirurgiczny, w którym tkanka i skóra pobierane są z wewnętrznego płata jamy ustnej. Jest to znacznie bardziej inwazyjna technika niż jakakolwiek inna i często stanowi ostatnią deskę ratunku wśród chirurgów plastycznych.

Chirurg może również wykonać nacięcie wzdłuż górnej linii wargi.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu powiększania ust?

Ważne jest, aby mieć przy sobie osobę, która odwiezie Cię do domu po zabiegu powiększania ust.

W przypadku zastosowania implantów chirurgicznych lub przeszczepów, rekonwalescencja może potrwać do dwóch tygodni po zabiegu.

Ważne jest, abyś znała siebie. Przedyskutuj z lekarzem, ile czasu będziesz potrzebować na rekonwalescencję po zabiegu powiększania ust. Może być konieczne, aby wziąć trochę czasu wolnego od pracy. Potrzebne będą co najmniej trzy dni wolnego od pracy. Jeśli jesteś osobą aktywną fizycznie, nie będziesz mogła ćwiczyć przez kilka dni po zastrzykach i być może przez kilka tygodni po implantach chirurgicznych.

Jak przygotować się do zabiegu powiększania ust:

Ważne jest, że masz kogoś z tobą, kto może prowadzić cię do domu po operacji.

Jeśli jesteś palaczem, może być wymagane, aby rzucić palenie na pewien okres przed zabiegiem. Należy dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza w tej sprawie.

Upewnij się, że nosisz luźne, wygodne ubranie. Zwróć szczególną uwagę na koszulę lub bluzkę, którą wybierzesz do noszenia tego dnia. W miarę możliwości powinna być ona zapinana na guziki, aby nie trzeba było jej naciągać na twarz.

Przed zabiegiem powiększania ust nie należy zażywać aspiryny ani środków przeciwbólowych, takich jak ibuprofen czy Motrin.

Przed zabiegiem należy przygotować w domu miejsce do regeneracji z następującymi rzeczami:

  • Lód;
  • Wygodne poduszki, na których możesz się oprzeć;
  • Maść lub krem zgodnie z zaleceniami lekarza;
  • Dużo miękkich pokarmów, takich jak galaretka, budyń, płatki owsiane i jogurt, które nie wymagają żucia;
  • Telefon w zasięgu ręki od miejsca, w którym odbywa się rehabilitacja.

 

Reklama: Powiększanie ust Dąbrowa Górnicza

 

Jakie są zagrożenia i komplikacje związane z powiększaniem ust?

Jak w przypadku każdej operacji, istnieje ryzyko i komplikacje. Mogą wystąpić reakcje alergiczne na implanty, jak opisano powyżej, lub reakcja alergiczna na znieczulenie.

Możesz doświadczyć krwawienia lub implant, który twardnieje, co może wymagać usunięcia. Istnieje również ryzyko infekcji, a w niektórych przypadkach nawet uszkodzenia nerwów. Bardzo ważne jest, aby omówić wszelkie obawy z lekarzem przed zabiegiem i aby uświadomić sobie wszelkie istniejące schorzenia, które mogą powodować dalsze komplikacje.