Szaleństwo w kolorze dachu

Szaleństwo w kolorze dachu

To pytanie zadaje sobie chyba każdy kto akurat stoi przed trudnym wyborem dla wykończenia swojego dachu. No cóż, w końcu to właśnie ten element domu, bardzo często uznawany jest przez nas za najważniejszy. Co więcej, w tym roku szczególnie mocno wzrosła liczba osób chcących poradzić sobie jak najszybciej z całością budowy. Do końca 2013 roku można bowiem jeszcze dostać zwrot z podatku za zakupione materiały budowlane. Generalnie na materiałach budowlanych nie powinno się oszczędzać, ponieważ trochę tańsze zamienniki mogą okazać się inwestycją krótkoterminową. Obecnie na rynku bardzo doceniane są płyty fibrobetonowe, które charakteryzują się nie tylko wytrzymałością, ale również estetyką.

Klasyczna dachówka w kolorze cegły to chyba najbardziej sprawdzony pomysł. Komponuje się bowiem idealnie z każdą elewacją, bez różnicy czy jest ona bardzo jasna, czy tez ciemniejsza. Idealnie wkomponowuje się także w otoczenie. Pasuje do domów typowo miejskich, jak i tych, które wybudowane są w sielskim klimacie gór i lasów.

Hitem  ostatnich latach stały się także dachy ciemniejsze np. w kolorze szarym, antracytowym, a nawet czarnym. Dlaczego?  Emanują one elegancją i stylem i jednocześnie sprawiają, że dom od razu wydaje się dużo bardziej luksusowy.

Architekci polecają ciemne dachy szczególnie do tego rodzaju domów, które budowane są na wolnej przestrzeni.

Jeśli jesteśmy wielbicielami nowoczesności możemy także użyć dachówki płaskiej w zupełnie nietypowym kolorze. W ten sposób znacznie bardziej zwrócimy uwagę na swój dach, odwracając ja jednocześnie od innych mniej ciekawych elementów domu.

Nieco tańszą alternatywą jest blachodachówka. Co ciekawe wygląda tak samo pięknie jak nowoczesna dachówka. Dobrać możemy ją w różnych kolorach, dzięki czemu nie ma tak naprawdę domu, do którego nie znaleźlibyśmy odpowiedniego produktu.

Jeśli chcesz by twój dom wyglądał nietuzinkowo postaw na oryginalne pokrycie dachowe. Być może akurat w ten sposób uda Ci się stworzyć dom, najpiękniejszy w sąsiedztwie.