Woskowanie czy polerowanie?

Woskowanie czy polerowanie?

Być może zaskoczy Cię fakt, że jedna z rzeczy, których wiele osób używa wyłącznie w celu poprawy estetyki wizualnej swojego samochodu, w rzeczywistości może go chronić. Choć woskowanie może wydawać się nieznaczącym działaniem, to zastosowanie tego proces może pomóc chronić wartość samochodu, jednocześnie poprawiając jego kosmetyczne wykończenie i wygląd. Sprawdź: Auto detaling Bydgoszcz

Ludzie często zakładają, że woskowanie i polerowanie jest tożsame. Warto jednak wiedzieć, że mają one jednak zupełnie inne funkcje w auto detailingu samochodowym. Woskowanie to proces, w którym zewnętrzna powłoka samochodu jest pokrywana w celu ochrony lakieru. Jest ono szczególnie ważne w miesiącach zimowych, gdyż wosk może chronić lakier samochodu przed śniegiem lub błotem pośniegowym.

Woskowanie pomaga również zapobiegać zadrapaniom na lakierze bezbarwnym, który znajduje się nad  właściwą warstwą lakieru. Kiedy samochód jest woskowany, jest lepiej chroniony przed innymi elementami (takimi jak słońce i brud). Według specjalistów właściciel samochodu powinien woskować swój samochód co najmniej dwa razy do roku, raz przed zimą i raz przed wiosną.

Polerowanie natomiast to czynność, którą wykonuje się po woskowaniu, aby zapewnić pojazdowi błyszczący połysk. Pomyśl o polerowaniu bardziej jako kosmetycznej części auto detailingu. Bez polerowania prawie niemożliwe byłoby uzyskanie głębokiego połysku lub “mokrego” wyglądu samochodu. To działanie pomaga zamaskować niedoskonałości powierzchni, dzięki czemu zarysowania i drobne wgniecenia są mniej widoczne, a wygląd samochodu jest odświeżony. Polerowanie pomaga również zmniejszyć widoczność plam wodnych lub osłabionego lakieru spowodowanych działaniem kwaśnych deszczów.

Lakier i wosk muszą ze sobą współpracować, aby nadać samochodowi najwyższy połysk, dlatego warto pamiętać o dokładnej pielęgnacji swojego auta o każdej porze roku pod okiem doświadczonych specjalistów.