Siatki i słupki ogrodzeniowe – pierwsze kroki przy wyborze

Siatki i słupki ogrodzeniowe – pierwsze kroki przy wyborze

Siatka ogrodzeniowa a ściślej mówiąc jej wybór powinien być dostosowany do zapotrzebowania. Nie warto na przykład nabywać siatki cynkowanej bądź powlekanej jeśli ogrodzenie które stawiamy ma pełnić funkcję tymczasowej ochrony obiektu. Do ochrony placu budowy czy też szkółek leśnych wystarczy w zupełności siatka niezabezpieczona, która bez szwanku dla naszego sumienia i portfela może się po pewnym czasie rozpaść, gdy już spełni swoje zadanie.

Równie ważną kwestią jest dobór elementów podtrzymujących siatkę. Słupki ogrodzeniowe Bydgoszcz wybieramy pod kątem wielu kryteriów, takich jak średnica, materiał, wysokość czy grubość ścianki. To ostatnie jest wbrew pozorom niezmiernie ważne, zwłaszcza jeśli zależy nam na trwałości. Czynnik finansowy jest tu równie ważny, niemniej jednak jeśli zależy nam na czymś co postoi dłuższy czas to powinniśmy unikać grubości rzędu 1,5 mm. Zabezpieczenie antykorozyjne powinno być również dostosowane do potrzeb – najtrwalsze są słupki cynkowane zaś jeśli zależy nam na tymczasowości to miniowane słupki w zupełności wystarczą.

Warto również by producent siatki ogrodzeniowej od którego nabywamy produkt, wyjaśnił nam wyczerpująco wszelkie możliwości, z których możemy skorzystać łącznie z zagrożeniami.