Zalety kosiarek elektrycznych

Zalety kosiarek elektrycznych

Dawno, dawno temu wszystkie kosiarki do trawy były bestiami spalającymi paliwo, których silniki z rozrusznikiem opierały się w równym stopniu na smarze łokciowym, jak i na spalaniu wewnętrznym. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy więcej opcji, na przykład kosiarki elektryczne Bydgoszcz.

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z kosiarek elektrycznych, przed zakupem należy rozważyć kilka rzeczy. Kosiarki elektryczne z pewnością oferują wyjątkowe korzyści, o których warto wiedzieć.

Zalety:

Cichsza praca – Kosiarki elektryczne mogą wytwarzać do 75 decybeli (pomyśl o głośności pralki), podczas gdy kosiarki benzynowe są nieco głośniejsze, na poziomie 95 decybelach (głośność motocykla). Jeśli mieszkasz na przedmieściach, kosiarka elektryczna będzie mniej uciążliwą opcją dla sąsiadów.

Mniej konserwacji – Jedną z największych zalet kosiarek elektrycznych jest to, że wymaga mniej prac konserwacyjnych. W przypadku kosiarek spalinowych trzeba co roku wymieniać części. Przykładami są świece zapłonowe, filtry oleju i powietrza. Nie dotyczy to kosiarek elektrycznych. A te oszczędności będą rosły z każdym rokiem, czyniąc model elektryczny bardziej ekonomicznym.

Łatwiejsze manewrowanie – Kosiarki elektryczne Bydgoszcz są lżejsze niż ich rodzeństwo zasilane paliwem. Oznacza to, że łatwiej jest jeździć po ciasnych zakrętach i poruszać się po podwórku.

Czystsze dla środowiska – Kosiarki benzynowe emitują wiele zanieczyszczeń powietrza. Godzina koszenia generuje takie same zanieczyszczenia jak jazda samochodem przez 483 kilometrów. Rzeczywiście, ekolodzy twierdzą, że kosiarki spalinowe przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza. Czystą alternatywą jest kosiarka elektryczna. Instytut Badań Energetyki zauważa, że ​​gdybyśmy zastąpili połowę kosiarek zasilanych paliwem kosiarkami elektrycznymi, zmniejszyłoby to taką samą ilość emisji, jak usunięcie dwóch milionów pojazdów z drogi.

Mogą być tańsze – Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, dobrym rozwiązaniem mogą być kosiarki elektryczne. Ceny kosiarki elektryczne Bydgoszcz wahają się od 649 zł do 1199 zł za sprawdzone modele z firmy Oleo-Mac.